e-auktion den 4 juli 2011
5006 Bidjar
Tidigt 1900, tal, 129x207
Såld: 1.500 kr
Såldes den 25 juli 2011 -
1257 Färglitografier
4 st, Vladimir Beck (f. 1897), 42x76, 26x34
Såld: 100 kr
Såldes den 27 juli 2011 -
1111 Fiol
Med stråke, Waldemar Deilert, -73
Såld: 500 kr
Såldes den 25 juli 2011
5011 Gashgai
Tidigt 1900-tal, 200x290
Såld: 2.100 kr
Såldes den 25 juli 2011 -
5014 Heriz
Antik, Herizområdet, 150x182
UTGICK
20 juni kl 18:14 -
5002 Nordvästpersisk
Daterad, 133x246
Såld: 2.700 kr
Såldes den 25 juli 2011
6467 Oljemålning
G Knudsen, Fjäll, 32x40
Såld: 100 kr
Såldes den 25 juli 2011 -
1133 Oljemålning
Sven Lidberg (1929-2009), 34x26
Såld: 2.700 kr
Såldes den 25 juli 2011 -
1131 Oljemålning
Sven Lidberg (1929-2009), Picnic, 34x26
Såld: 2.800 kr
Såldes den 25 juli 2011
2235 Sybord
1800-tal
Såld: 100 kr
Såldes den 4 juli 2011